Sukces | Coaching Wrocław | akademiaprzemiany.pl

Sukces

Jednym z najczęstszych powodów zniechęcania się ludzi do wprowadzania zmian w swoje życie jest brak cierpliwości. Brak cierpliwości, to nawet mało powiedziane. Są osoby, które wierzą, że sukces można odnieść ot tak w 5 minut. Jesteś nieśmiały, idziesz na warsztat ciętej riposty, "hokus-pokus" i z osoby, która ma problem z powiedzeniem zwykłego "cześć", nagle zmieniasz się w prawdziwą duszę towarzystwa i brylujesz na salonach.
Całość dodatkowo nakręca przemysł szkoleniowy, który raz za razem wymyśla kolejną magiczną metodę, dzięki której już dziś staniesz się prawdziwą gwiazdą. Wszystkie te techniki są też niewątpliwie niezwykle skuteczne, czego zresztą każdy aktywny uczestnik może na sobie doświadczyć w trakcie trwania warsztatów. Rzecz w tym, że często po wyjściu ze szkolenia nie wszystko idzie tak samo, jak to miało miejsce w jego trakcie. Raz zadziała, drugi raz nie, za trzecim razem już tylko trochę, gdzieś to wszystko się rozmywa. Potem albo kolejne szkolenie i taki sam rezultat albo pojawia się przekonanie, że to wszystko, to tylko ściema, a ludzie sukcesu, to albo mają bogatych rodziców, albo kombinatorzy i naciągacze.

Zmiana nie jest wydarzeniem, zmiana jest procesem.

Wyobraź sobie taką sytuację - od początku życia stosujesz jakąś strategię, która być może kiedyś i była skuteczna, ale teraz, na dzień dzisiejszy, już nie jest. Świadom tego idziesz na odpowiednie szkolenie, zdobywasz nową cenną umiejętność, przećwiczyłeś ją raz czy dwa razy pod okiem trenera, wracasz do domu i oczekujesz, że to wystarczy i już od teraz to Ty jesteś inną osobą. To trochę tak, jakby całe życie jeździć tą samą drogą do pracy, ale odkryć, że można zrobić mały skrót i być godzinę szybciej. Tyle tylko, że ten skrót jest mało uczęszczany i w ogóle to jakiś porośnięty krzakami. Jak myślisz ile jeszcze razy, pędząc na 7:00 rano, zdarzy Ci się go przeoczyć albo w ogóle o nim zapomnieć? Ile czasu zajmie Ci wyjeżdżenie nowej drogi by przestała być porośnięta krzakami i stała się na tyle przejezdna byś mógł nią jeździć z pełną prędkością? A ile razy ulegniesz pokusie by jednak odpuścić i pojechać starą drogą?
Sukces to proces, który składa się z wielu drobnych sukcesów i jeszcze większej ilości błędów - lekcji, które pozwolą Ci wypracować metodę, która będzie działać dla Ciebie najlepiej. Nie istnieje coś takiego jak sukces, który jest efektem pojedynczego działania. Każdy sukces złożony jest z wielu kroków, które do niego prowadzą i bez których nie byłby on możliwy.