Zjeść żabę | Coaching Wrocław | akademiaprzemiany.pl

Zjeść żabę

Kategorie: 

Frog

Jako, że wiosna w pełni i wszystkim marzy się bardziej słoneczny spacer, niż ciężka praca, dziś kilka słów o motywacji i zarządzaniu czasem. Niekwestionowanym autorytetem w tym temacie jest z pewnością Brain Tracy, autor jednej z najlepszych książek w tym temacie, zatytułowanej "Zjedz Tę Żabę". Sam tytuł książki sugerować może, że jest to referat na temat kulinarnych przysmaków kuchni francuskiej, ale bynajmniej tak nie jest. Książka ta mówi o prokrastynacji, czyli tendencji do nieustannego przekładania pewnych, mało dla nas przyjemych czynności, na później. Kiedyś mówiło się o "syndromie studenta". Znacie?

Czym jest żaba i jak się ją je?

Żaba, to metafora bardzo ważnego zadania, którego realizacja, z uwagi na jego duży rozmiar, budzi w nas niechęć. Często odwlekamy takie zadanie w nieskończoność, aż do momentu kiedy jest już za późno.
Każdy z nas, od czasu do czasu, przez coś takiego przechodzi. Mamy czas na wszystko, zajmujemy się całą masą nieistotych drobiazgów, jednak nie potrafimy zabrać się za to, co jest najważniejsze i kluczowe w danym momencie. Robimy wszystko, aby nie zająć się naszą żabą.
Istnieje jednak sposób na to, by zmienić wroga w sprzymierzeńca. Trzeba zacząć dzień od wybrania i połknięcia tej największej i najważniejszej żaby. Zakończenie zadania o najwyższym priorytecie spowoduje wzrost satysfkacji i dostarczy motywacji na resztę dnia. W końcu najgorsze mamy już za sobą. Teraz pozostała już tylko sama przyjemność.
Wyrobienie w sobie nawyku zaczynania dnia od "żaby" sprawi, że już wkrótce Twoja osobista lista zadań przestanie być przykrym obowiązkiem i stanie się naturalnym źródłem inspiracji i motywacji do osiągania życiowych sukcesów.
Zatem do dzieła, czym jest Twoja "żaba"?