Ucieczka od tematu | Coaching Wrocław | akademiaprzemiany.pl

Ucieczka od tematu

"Jak skutecznie podłożyć sobie nogę" część czwarta.
Czasami temat jest dla nas tak trudny albo na tyle niewygodny, że nie bawimy się już nawet w krążenie dookoła, tylko wprost ratujemy się ucieczką i to jak najdalej się da.
Niekiedy robimy to "po cichu", bo może rozmówca tego nie zauważy, a czasami wprost żądamy zmiany tematu. Podjęcie tematu może być bardzo ryzykowne, a rozwiązanie problemu może kosztować nas wiele wysiłku, lepiej jest zrobić unik i najlepiej nigdy już do tematu nie wracać.
I wszystko jest dobrze tak długo, jak długo to czego unikamy, to rzeczy, które są nam, krótko rzecz ujmując, nie po drodze. Gorzej, jeżeli ucieczka dotyczy realizacji jakiegoś życiowego marzenia. Coś robimy, w coś się angażujemy i pojawiają się pierwsze trudności, kolejne i nagle nasz początkowy cel przestaje być już taki ważny i jesteśmy już na zupełnie innej drodze. Może nie zrealizujemy swojego zamierzenia, ale przynajmniej zadbaliśmy, o to by czuć się komfortowo i pozostajemy z dala od problemów.
Tworzenie czegoś i realizacja marzeń, to droga przez nieznane i nie zawsze musi być nam wygodnie. Ucieczka od problemów jest wygodna, ale utrzymuje nas z dala od zmiany.

Obserwuj akademiaprzemiany.pl na Bloglovin