Zazdrość | Coaching Wrocław | akademiaprzemiany.pl

Zazdrość

Dziś postanowiłem poruszyć temat jednego z większych społecznych tabu jakim jest zazdrość. Zazdrość jest uczuciem na tyle wstydliwym, że unikamy jak możemy nazwania go przed samym sobą, a co dopiero w towarzystwie. Czy jednak słusznie?
Odrzucając zazdrość, odrzucamy również szansę na to by wzrosnąć i się rozwinąć. W istocie, to właśnie podziw i zazdrość w stosunku do osób, które osiągnęły sukces, staje się najczęściej naszym własnym motywatorem do tego, by ów sukces powtórzyć.
To nie zazdrość jest problemem, a to jak się zachowujesz, gdy jesteś nieświadomy swojej zazdrości. Jeżeli jesteś w związku, a brakuje Ci poczucia wolności będziesz zachowywał się krytycznie w stosunku do singli. Jeżeli jesteś singlem, a czujesz się samotny, będziesz krytykować relacje innych osób. Jeżeli jesteś politykiem w opozycji, będziesz krytykował partię rządzącą. Jeżeli ledwo wiążesz koniec z końcem, a Twoja kariera zawodowa nie poszła w najbardziej wymarzonym kierunku, to Twoja uwaga skupi się na pogardzie do młodych ludzi w białych kołnierzykach i eleganckich marynarkach. Można tak wyliczać bez końca. Ilu ludzi, tyle powodów do zazdrości. 
Pozwól sobie na odrobinę zazdrości. Pamiętaj, to Ty decydujesz czy ta zazdrość będzie dla Ciebie motorem do pójścia do przodu, czy też będzie zatruwać Twoje życie i powodować depresję.

 

Obserwuj akademiaprzemiany.pl na Bloglovin