Zaśnij z marzeniem | Coaching Wrocław | akademiaprzemiany.pl

Zaśnij z marzeniem

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne dla naszego samopoczucia o poranku jest to, o czym myślimy przed snem. Wielu z nas rozgrywa wtedy krwawe batalie z wydarzeniami z minionego dnia, rozpamiętuje doznane krzywdy i myśli o niepowodzeniach w pracy i w relacjach z bliskimi. Konsekwencją takiego myślenia są problemy ze wstawaniem i złość o poranku, która pojawiła się nie wiadomo skąd. Tylko, czy aby na pewno nie wiadomo?
Jedną z najbardziej powszechnych praktyk wspomagających realizację naszych celów jest wizualizacja. Cel, który sobie wyobrazisz, który jest określony z dokładnością, co do najmniejszego szczegółu, w który angażujesz swoje emocje, to cel, który z dużym prawdopodobieństwem jesteś w stanie urzeczywistnić. Dzieje się tak dlatego, bo Twój umysł nieświadomy będzie wspierał jego realizację na każdym kroku.
Umysł najefektywniej tworzy wizualizacje wówczas, gdy jesteśmy zrelaksowani i wolni od sygnałów docierających do nas z otaczającej nas rzeczywistości. To właśnie dlatego dużo łatwiej jest nam sobie wyobrazić pewne rzeczy, gdy mamy zamknięte oczy.
Kiedy zapadamy w sen, w stanie Alfa, mózg jest bardzo podatny na błądzenie w myślach, przywoływanie wspomnień i tworzenie wyobrażeń. Pomimo tego, że ciało jest zrelaksowane, to umysł pozostaje czujny i staje się bardziej podatny na sugestie. To właśnie wtedy wszystkie nasze myśli, które zajmowały nas przed snem, najmocniej wpływają na naszą podświadomość. Jest to moment, w którym my sami programujemy swój umysł do działania. Dlatego tak ważne jest, by przed snem zachować umysł wolny od złości i gniewu. Jest to również najlepszy moment na to by przywołać wspomnienia o powodach do zadowolenia z minionego dnia i zapełnić go marzeniami o przyszłych sukcesach.