Jak sprawdzić, czy związek przetrwa? | Coaching Wrocław | akademiaprzemiany.pl

Jak sprawdzić, czy związek przetrwa?

Sukces w związku. Jak go osiągnąć? Czy ten związek przetrwa? Chcemy wiedzieć jaka jest jego przyszłość. Często na ten temat rozmawiamy, czytamy, a niejednokrotnie sięgamy po rady ekspertów.
Jak sprawdzić, czy Twój związek przetrwa? Pewnie Ci się wydaje, że odpowiedź na to pytanie jest bardzo złożona, że należy tu wziąć pod uwagę bardzo dużo czynników i najlepiej z odpowiedzią na to pytanie poradziłby sobie pewnie jakiś specjalista.
Nie jest to jednak prawda. Amerykański psycholog Paul Meehl zajmował się badaniem przypadków sukcesów i porażek w prognozowaniu przy uwzględnieniu wielu zmiennych. Jego wnioski są dość zaskakujące. Prognozowanie oparte na prostym wzorze matematycznym i statystyce jest o wiele skuteczniejsze od ocen ekspertów i złożonych analiz.
Tę prawidłowość potwierdza jedno z ciekawszych badań przeprowadzonych przez Johna Howarda i Robyna Dawesa, dotyczące stabilności małżeństw. Autorzy tego badania doszli do wniosku, iż prognozując trwałość małżeństwa należy od częstotliwości zbliżeń seksualnych odjąć częstotliwość kłótni. Jeżeli uzyskany wynik jest większy od zera, to możemy mówić o dobrej kondycji związku i spodziewać się, że będzie trwał długo. W przeciwnym wypadku szybko się skończy.
Z badań Howarda i Dawesa wynika wprost, iż powyższa formuła radzi sobie o wiele lepiej w przewidywaniu sukcesu w związku niż przeciętny pracownik poradni małżeńskiej.

Obserwuj akademiaprzemiany.pl na Bloglovin