Ploty | Coaching Wrocław | akademiaprzemiany.pl

Ploty

"Jak skutecznie podłożyć sobie nogę" część druga - "ploty".
Spotykamy dawno niewidzianą przyjaciółkę i zaczyna się - "kochana musimy się koniecznie zobaczyć", "koniecznie", "tak, tak" i tak przez kolejne 15 minut, ale wciąż nic nie zostało zrobione, by owo "konieczne spotkanie" mogło dojść do skutku. Gdzieś krążymy wokół tematu, ale zdaje się nikt nie jest zainteresowany wzięciem odpowiedzialności za realizację tego spotkania.
To jednak nie jest największy klasyk unikania działania poprzez przegadanie. Moim osobistym faworytem jest oczywiście tzw. Wyjście, by "kogoś" poznać. Zaczynamy ostrożnie lustrując otoczenie i szepcząc "jaki to ten albo tamta jest fajna i jak się oszałamiająco uśmiecha i te ruchy, no, no". Po chwili jednak, już całkiem swobodnie wybiegamy daleko w przeszłość i wspominamy jak to było 3 lata temu jak byliśmy razem i spotkaliśmy tą i tamtego "i wtedy to się działo". Hi, hi, hi, ha,ha,ha. Humor nam dopisuje, zabawa przednia, przyjemne emocje powróciły, pełen relaks i stoimy w miejscu. Czujemy się bezpiecznie. Nawet możemy sobie pozwolić na drobną krytykę "daj spokój ten, no co Ty". Przecież chodzi tylko o to, by nic zrobić, bo tak jest łatwiej.
Wersja dla nałogowych palaczy brzmi: rzuciłabym palenie, ale wolę o tym poopowiadać albo spotkać się z innymi, którzy też lubią pogadać, jaki to mają z tym problem.
Pogaduchy, to niemal klasyczny sposób unikania jakiejkolwiek zmiany. Zmiana wymaga podjęcia działania, wyjścia ze strefy komfortu i utratę poczucia kontroli. Pogaduchy dają poczucie bezpieczeństwa.

Obserwuj akademiaprzemiany.pl na Bloglovin