Oddech | Coaching Wrocław | akademiaprzemiany.pl

Oddech

Kategorie: 
Dziś prosta technika, pomagająca wracać do równowagi wewnętrznej.
Każdy z nas, czy tego chce, czy nie, co jakiś czas poddawany jest sytuacjom stresującym, nerwowym, powodującym frustrację, gniew, czy niepokój. Konsekwencją długotrwałego przeżywania tego typu doświadczeń jest ból szczęki, który jest rezultatem częstego zaciskania zębów, osłabienie włosów, które wypadają, bądź siwieją na skutek zmartwień i ogólny brak satysfakcji z naszych zachowań i decyzji podjętych pod wpływem impulsów.
Obserwując osoby, które ulegają frustracji, łatwo jest zauważyć, że w chwili, gdy się to dzieje, ich oddech się skraca, a jego częstotliwość się zwiększa. Trudno jest w takiej sytuacji podejmować dobre i świadome decyzje, a jedną z przyczyn jest gorsze dotlenienie organizmu, a w szczególności układu nerwowego i mózgu. To właśnie dlatego tak ważna jest świadomość naszego oddechu.
Obserwując oddech, jesteśmy w bardzo krótkim czasie określić nasz stan emocjonalny, a co za tym idzie możemy też szybko wrócić do stanu równowagi, pogłębiając go i uspokajając, gdy staje się on płytki i nerwowy. Gdy zaczynamy praktykować obserwację naszego oddechu, staje się on naszą oazą, z której zawsze możemy skorzystać, i w której zawsze odnajdziemy spokój. Oddech zawsze nam towarzyszy i zawsze możemy do niego wrócić. Korzystajmy z tego.