Historia | Coaching Wrocław | akademiaprzemiany.pl

Historia

Historia

Historia jakich wiele - o młodej dziewczynie, która odkryła ścieżkę samorozwoju i postanowiła nią podążać.
Dziewczyna postanawia zrobić coś nowego, o czym zawsze myślała - "to nie ja" i wybiera się na warsztaty pełne profesjonalistów.
Dziewczyna jakich wiele - nieśmiała, przerażona tym, co inni o niej powiedzą, co o niej pomyślą, jak zareagują na to, że brak jej profesjonalnego sprzętu, wyglądu, zachowania i tego, że zupełnie się tu na niczym nie zna.
Warsztaty okazują się interesującym doświadczeniem, ludzie przyjaźnie nastawieni, zaangażowani w realizację i rozwój swojej pasji.
Dziewczyna poznaje nowych ludzi, uczy się nowych rzeczy, zaciekawia i spędza miło dzień.

Osobiste konkluzje

Potem przychodzi czas na refleksje i osobiste przemyślenia.
  1. Sama siebie osądzam
  2. Ludzie są bardziej przyjaźni niż mi się wydaje
  3. Nigdy się nie przekonam, co mogę osiągnąć dopóki sama tego nie spróbuję
Wszystko to niezaprzeczalna prawda. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że w dobie mediów społecznościowych i powszechnej pogoni za byciem "naj" , można tu znaleźć same najczęściej powtarzane prawdy. Wszystko więc chyba w porządku? Jest problem. Są wnioski. Jest krok do przodu.

Pozorne rozwiązanie problemu

W całej tej historii, pozornie interesują nas "inni" - co oni o mnie powiedzą, co oni o mnie pomyślą, jak oni mnie ocenią. Jeżeli jednak uważniej przyjrzymy się całej historii, to centralną postacią jest tutaj "ja". To o mnie się mówi, to mnie się ocenia, a nawet ja siebie osądzam, to ja jestem w centrum zainteresowania, to ja tu jestem najważniejszą osobą.

A problem pozostaje

Pomimo bardzo słusznych konkluzji, nasza bohaterka pozostała ze swoim problemem. Prawdopodobnie zresztą te wszystkie konkluzje, od dawna są już jej znane i w żaden sposób nie zmieniło to jej życia. Dlaczego? Bo to jest wszystko to, z czego ona sobie doskonale zdaje sprawę i świetnie potrafi to zaobserwować. To czego nie dostrzega, to jej koncentracja na "ja", która pozostała, jak była, niezauważona.

Obserwuj akademiaprzemiany.pl na Bloglovin