Błędy to wielkie chwile | Coaching Wrocław | akademiaprzemiany.pl

Błędy to wielkie chwile

Zainspirowany cytatem z tematu postanowiłem napisać trochę o popełnianiu błędów. Czy kiedykolwiek ktoś z Was myślał o nich jak o wielkich chwilach? Zapewne niewiele osób. Większość z nas ma nieodparte pragnienie bycia doskonałym, przez co albo stosuje strategie unikania błędów albo zaprzeczania, że je popełnia. Co więcej, niektórzy są do nich tak niechętnie nastawieni, że nawet nie pozwalają ich popełniać innym - rodzice bardzo często wykazują tego typu tendencje.
Najbardziej klasycznym sposobem na unikanie błędów jest nic nie robienie. Problem w tym, że nie zrobienie czegoś wcale nie uchroni nas od braku perfekcji. Paradoksalnie nie robienie albo unikanie czegoś jest właśnie najwyższą formą braku perfekcji, bo w wyniku naszego braku działania nic nie powstanie.
Błędy są wielkimi chwilami, bo czas, w którym je popełniamy to czas na refleksję i naukę.... na własnych błędach. To dzięki popełnionym błędom możemy się rozwijać i iść do przodu.
Jak sobie zatem radzić z błędami? Powiedz sobie i innym "pozwól mi popełnić błędy!". Masz prawo popełniać błędy. Popełnianie błędów jest w porządku. To, że zrobisz coś "nie tak" jest w porządku. Zrobiłeś/aś to przecież najlepiej jak potrafiłeś/aś na daną chwilę. Dzięki popełnionym błędom następnym razem zrobisz to lepiej.